הקלטת שירים

אחד הטיפים החשובים ביותר להקלטת שירים הוא להקשיב לשיר שלך כמה פעמים לפני שאתה מערבב אותו. אולי תרצו לחתוך חלקים מהשיר שלא נשמעים נכונים, אבל נסו לשחזר את החלקים שנשמעים טוב. טעויות קטנות הן לא בהכרח משמעותיות ולא דורשות ממך לעשות את הכל מחדש. חשוב יותר לתקן את החלקים הטבעיים ולא לקצוץ אותם. למפיק טוב יהיה תהליך שיאפשר לו לתקן טעויות בזמן שהוא עדיין מבטיח שהמוזיקה תזרום טוב.

ראשית, תצטרך מחשב הקלטה. זה יכול להיות מחשב יוקרתי או Mac. תצטרך גם תוכנת ניהול שמע. ברגע שתתקין את התוכנה, תצטרך מיקרופון חיצוני או מיקרופון מובנה. אל תשכח להשתמש בכבל אקס-אל-אר כדי לחבר את המיקרופון למכשיר ההקלטה. תוכנת הקלטה באיכות גבוהה תיתן לך קול ברור ופריך ולהפחית את הסיכון של רעשים לא רצויים.

מסלול מנחה הוא הבסיס לתהליך ההקלטה. זה יכול להיות לולאת תופים או קצב וירטואלי, או כל סוג אחר של מדריך. יש הרבה לולאות תופים זמינות באינטרנט, אז אין צורך לשלם לאיש מקצוע שיעשה את זה בשבילך. רק להיות בטוח לשנות את הקצב והקצב של מסלול המדריך שלך, אחרת תוכל בסופו של דבר עם שיר עם קצב רע וצליל לא גמור.

לאחר שבחרת מסלול, בחר את הקול והסגנון שאתה רוצה להקליט. לדוגמה, אם אתה רוצה שהקול שלך יישמע כמו הזמר בשיר שלך, אתה יכול להקליט אותו עם מיקרופון. בעזרת טכניקה זו ניתן לערוך את עוצמת הקול ולהוסיף מוזיקת רקע. תוכנת הקלטה מקצועית תאפשר לך גם להקליט מוזיקה עם רעשי רקע. אתה צריך להשתמש במיקרופון קולי איכותי עם ממשק שמע טוב, אם אפשר.

שימוש באולפן הקלטות מקצועי יכול לעלות עד 500 $ לשעה. המחיר כולל חלל ומהנדס שמע. בהתאם לאיכות הצליל, אולי תוכל להשיג הקלטה מכובדת בפחות ממאתיים דולר. עם זאת, אם אתה עובד על תקציב מוגבל, אתה יכול גם לרכוש מיקרופון זול וממשק אודיו כדי ליצור הקלטה איכותית. לאחר מכן, אתה יכול להשתמש DAW כדי להוסיף כלי תוסף FX.

חשוב לזכור כי הקלטת שירים בבית יכולה לגרום לך יותר סביר להיות לב על ידי חברות תקליטים. זה הרבה יותר קל להתבלט בקרב קהל כאשר הייצור הוא נקי ושולט היטב. חברות תקליטים מעדיפות להקשיב להקלטות ללא רבב, שלא כמו בימים בהם ציידי כשרונות היו מקשיבים לחזרה חיה. לכן, לאיכות של הקלטה ביתית יהיה סיכוי נמוך בהרבה שיבחינו בה.

ברגע שתסיים להקליט את הקולות, הגיע הזמן להתחיל את קולות הגיבוי. בין אם אתה עובד על שיר רוק או פופ, זה חשוב יש מכפילים קוליים הדוקים וקולות גיבוי. הכפלה קולית גדולה יכולה לקחת כמה שעות להקליט והיא מרכיב חיוני של מוצר מוגמר. אתה יכול גם למיקור חוץ את הכלים אם אתה לא מוזיקאי מקצועי. יש כמה שירותים מקוונים שהופכים את התהליך להרבה יותר קל.

השלב הבא בהקלטת שירים הוא ערבוב. אתה יכול לעשות את זה בעצמך או לשכור מהנדס מקצועי. האחרון ישתמש בציוד באיכות גבוהה ויבין את חזונו של האמן. כשמדובר בערבוב, אתה יכול לבחור בין DIY לאפשרויות מקצועיות. בכל מקרה, המטרה היא לגרום לשיר להישמע מקצועי. אם אתה רוצה לוודא שזה נשמע נהדר, אתה צריך לבחור מהנדס מקצועי. התהליך מכונה לעתים קרובות שליטה.

אם אין לכם אולפן ביתי, תוכלו להשתמש באפליקציה חינמית כמו Easy Voice Recorder. קל להשתמש בו ועובד היטב עבור הקלטה בסיסית. הקלטת שיר עם Easy Voice Recorder היא בריזה. האפליקציה מאפשרת לך לדלג על שתיקה, ואפילו לקצר את ההקלטות שלך. תכונות נוספות כוללות מנתח ספקטרום שמע חי, קיצורי דרך של משגר, כלי כיול של מיקרופון, וקידוד גל PCM.

פרטים נוספים: הקלטת שירים, clip-nolad